Par konkursu


Fināls!


Ar prieku varam paziņot, ka esam izvērtējuši konkursa  dalībnieku iesniegtās esejas! Žūrijas komisijas pārstāvji (5 eksperti ārpolitikas un drošības jautājumos) ir iesnieguši savus atzinumus un vērtējumus, kuros atzina, ka esejas bija patiešām interesanti lasīt un viņiem ir prieks, ka aug spēcīga jauno ekspertu paaudze.

Līdz ar eseju izvērtēšanu, ir noskaidrojušies tie trīs jaunieši, kuriem būs iespēja augusta beigās doties uz Čehiju un pārstāvēt Latviju starptautiskā konkursa noslēgumā.

Tomēr, lai arī uzvarētāji ir tikai trīs, mēs vēlamies pateikt lielu paldies visiem autoriem, kuri saņēmās, un pēc dalības on-line testā, uzrakstīja eseju. Tādēļ aicinām visus otrās kārtas dalībniekus 13.jūlijā tikties Rīgā!

Eseju konkursa finālistiem būs iespēja doties ekskursijā pa Aizsardzības ministriju un tikties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku. Pēc tikšanās ar ministru, visi dosimies uz Latvijas Kara muzeju, kur paziņosim uzvarētājus. 


Uz tikšanos 13. jūlijā!


Ar sveicieniem, Katrīna un LATO vērtēšanas komisija

Europa Secura 2. kārta ir atklāta!


Ar vasaras iesākšanos atnākuši arī konkursa Europa Secura rezultāti. Paldies visiem jauniešiem, kas piedalījās, un īpaši apsveicam tos, kuri tikuši otrajā kārtā!

Otrās kārtas uzdevums ir uzrakstīt 3 lpp garu eseju par vienu no sekojošām tēmām:

1. Vai NATO lēmums uzsākt operāciju Lībijā bija pareizs?
2. Vai pašreizējā uz Irānu vērstā ES politika (tajā skaitā arī sankcijas) ir pietiekami efektīva?
3. Jūsu vērtējums par NATO lēmumu 2014. gadā atsaukt karaspēku no Afganistānas.

Esejas vērtēs Latvijas Transatlantiskās organizācijas īpaši konkursam izveidota neatkarīgu ekspertu komisija. 
Neaizmirsti, ka iesniegšanas termiņš ir 17. jūnijs. Esejas jānosūta uz latvia@europasecura.cz

Sešu labāko eseju autori jūlija vidū tiksies ar aizsardzības ministru A. Pabriku, kā arī baudīs citus LATO sagādātus pārsteigumus.

Atceries, ka:
-eseja jāraksta latviešu valodā, 
-esejas apjoms ir vismaz 3 lpp, bet nepārsniedzot 5 lpp.
-viena esejas lapa ietver aptuveni 1 800 zīmju (ar atstarpēm), 
-bildes, grafiki un attēli netiek pieskaitīti kopējam lappušu skaitam,
-eseja jānosūta PDF formātā uz latvia@europasecura.cz

Veiksmi, iedvesmu un tiekamies jau jūlijā!

Katrīna
Jautājumi? Raksti katrina@lato.lv 

       ------------------------------------------------- 


Īsumā par to, kas Tev jāzina par konkursu:


Reģistrējies konkursam līdz 28. maijam Eiropas Politikas institūta mājas lapā

------------------------------------------------------


Europa Secura 


Jau otro gadu Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Eiropas Politikas institūtu Europeum vidusskolēniem piedāvā lielisku iespēju nopelnīt sev šovasar ceļojumu uz Prāgu

Europa Secura ir konkurss par drošības jautājumiem, ES un NATO, kā arī to lomu starptautiskajā aizsardzībā.  Konkurss norisinās 2 daļās -Online tests un eseju konkurss. Trīs labākajiem būs iespēja doties uz Prāgu un piedalīties finālā. 

Konkurss, kas pirmo reizi norisinājās Čehijā 2007. gadā, šobrīd jau ir ieguvis starptautisku nozīmi. Piedalīšanās konkursā skolēniem sniegs lielāku iespēju iedziļināties politiskajos un sociālajos jautājumos, meklēt dažādu problēmu risinājumus, iemācīs vēl labāk sadarboties komandā, attīstot spējas diskutēt un prezentēt savas idejas.

Piedalīšanās konkursā ir lielisks veids, kā padarīt savu vasaru neaizmirstamu, tāpēc nekavējies un piesakies jau šodien! 

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana