Piedalies!

Tūkstošs kilometru ceļojums sākas ar vienu vienīgu soli...


Konkurss sastāv no 3 kārtām:


1. kārta -Online testsPieteikšanās termiņš līdz 28. maijam.


Tests norisināsies 29. maijā no pulksten 13:00 -17:00 pēc Latvijas laika konkursa oficiālajā mājas lapā: http://www.europasecura.cz/en/. Rezultāti tiks paziņoti jau nākamajā dienā - 30. maijā. Divdesmit jaunieši, kas būs ieguvuši visaugstāko rezultātu, varēs piedalīties otrajā kārtā.


Piecas pamattēmas, par kurām būs tests:


1. Situācija drošības jautājumos, konflikti pasaulē
2. ES un NATO loma konfliktu risināšanā
3. Pamatfakti par ES -vēsture, institūcijas, lēmumu pieņemšanas process
4. Pamatfakti par NATO -vēsture, institūcijas, lēmumu pieņemšanas process
5. Orientēšanās ģeogrāfiskajā stāvoklī


Kopumā tests ir veidots kā skolēnu zināšanu pārbaude ES un NATO drošības jautājumos. Jautājumi būs dažādi -gan ar atbilžu variantiem, gan uzdevumu risināšana un darbs ar īsiem tekstiem un kartēm. Testa izpildei  būs piešķirts ierobežots laiks, bet labās ziņas ir tādas, ka vari izmantot jebkādus tev pieejamos informācijas avotus -grāmatas, datu bāzes un, protams, Internetu. Svarīgākais ir atcerēties, ka ierobežotā laika dēļ jāmāk darboties efektīgi ar pieejamo informācijas daudzumu.


2. kārta -Eseju konkurss. Iesniegšanas termiņš līdz 17. jūnijam.


  • 30. maijā tiks paziņoti eseju temati. Esejas garums nedrīkst pārsniegt 5 lpp (ievērojot skaistu noformējumu ar atkāpēm un nolīdzinātām malām, nu jūs jau zināt :)
  • Esejas būs jānosūta uz e-pastu latvia@europasecura.cz 
  • Esejas vērtēs 0-10 baļļu sistēmā LATO ekspertu komisija. Trīs labākajiem eseju autoriem būs iespēja piedalīties trešajā kārtā, kas norisināsies jau Prāgā. Tāpat informēsim arī 4. vietas ieguvēju, kuram būs iespēja aizstāt kādu no pirmo trīs vietu ieguvējiem, ja būs tāda nepieciešamība.
  • Seši labākie eseju autori piedalīsies īpašā apbalvošanas ceremonijā kādā no Latvijas militārajiem objektiem. Par to mēs vēl pastāstīsim sīkāk vēlāk, tāpēc sekojiet jaunumiem.
Prāga!


No 25. -29. augustam dosimies neaizmirstamā braucienā uz Prāgu, lai tiktos ar galvenajiem organizatoriem Čehijā, kā arī pārējo valstu uzvarētājiem.


Jautājumi? Raksti Katrīnai uz katrina@lato.lv